Preuss - Opdræt af Norsk Skovkat

Udstillingsresultater  -  Shadowpaw`s Dumle Deluxe

 

Dato Sted Klasse Resultat Dommer  

 

Titel

 

03-11-2018

Strøby 12 EX 1 Thea Friskovec Schweiz  

20-10-2018

Kolding 12 EX 1 Dietmar Sagurski Tyskland  
             
             
             

 

 


Udstillingsresultater  - Europa`s Danske Jakobine

 

Dato

Sted

Klasse

Resultat

Dommer

 

 

Titel

 

11-02-2018

Ejby 5 CAGCIB Bette Lind Danmark  

27-01-2018

Køge 5 CAGCIB-BIV Linda Riekstina Litauen  

03-12-2017

Albertslund 5 CAGCIB Lene Glem Danmark  

18-11-2017

Odense 5 EX1 % cert Dieter Filler Schweiz  

05-11-2017

Strøby 5 CAGCIB-NOM Fabio Brambilla Italien  

02-09-2017

Hedensted 5 CAGCIB Britta Busse Tyskland  

23-07-2017

Børkop

5

CAGCIB-BIV

Jørgen Billing

Danmark

 

07-05-2017

Hvidovre 5

CAGCIB

Ulrike Wahl

Danmark

 

09-04-2017

Malmø 7 CACIB-NOM Jörgen Frithiof Sverige International Champion

08-04-2017

Malmø 7 CACIB Fabio Brambilla Italien  

01-04-2017

Århus 7 CACIB Steven Jones Norge  

05-03-2017

Vallensbæk 9 CAC Vladimir Isakov Hvide Rusland Champion

04-03-2017

Vallensbæk 9 EX2 Waltraut Sattler Tyskland  

18-02-2017

Køge 9 CAC Alexey Shchukin Holland  

05-02-2017

Nærum

9

CAC

Lene Glem

Danmark

 

04-12-2016

Herlev

11

EX1-BIV-T-NOM

Marteinn Tausen

Island

 

19-11-2016

Vorbasse

11

EX1-NOM

Waltraut Sattler

Tyskland

 

22-10-2016

Kolding

12

EX1

Gerado Fraga Y Guzmän

Spanien

 

25-09-2016

Køge

12

EX1-BIV-T-NOM

Raymond Saetre

Norge

 

24-09-2016

Køge

12

EX1-BIV-T-NOM

Glenn Sjöbom

Sverige

 

03-09-2016

Vamdrup

12

EX1-BIV-T-NOM

Martti Peltonen

Sverige

 

07-08-2016

Herlufmagle

12

EX1

Helene Reiter

Tyskland

 

06-08-2016

Herlufmagle

12

EX1-BIV-T-NOM BOB3

Marie Westerlund

Sverige

 


Udstillingsresultater  -  Shadowpaw`s Vanity Fair

 

Dato

Sted

Klasse

Resultat

Dommer

 

 

Titel

 

03-09-2017

Hedensted 7 CACIB-NOM Zvezdan Memedov Sverige  

02-09-2017

Hedensted 7 CACIB Britta Busse Tyskland  

23-07-2017

Børkop

9

CAC

Jørgen Billing

Danmark

Champion

07-05-2017

Hvidovre

9

Ex2

Raymond Saetre

Norge

 

08-04-2017

Malmø 9 Ex4 Hannah Jensen Sverige  

07-04-2017

Malmø 9 Ex2 Jörgen Frithiof Sverige  

01-04-2017

Århus 9 CAC Bette Lind Danmark  

05-03-2017

Vallensbæk 9 CAC Flavia Capra Italien  

04-03-2017

Vallensbæk 9 EX2 Vladimir Isakov Hvide Rusland  

04-12-2016

Herlev

11

EX1

Ulrike Wahl

Danmark

 

22-10-2016

Kolding

12

EX2

Martti Peltonen

Sverige

 

24-09-2016

Køge

12

EX1

Raymond Saetre

Norge

 

03-09-2016

Vamdrup

12

EX2

Zvezdan Memedov

Sverige

 


Udstillingsresultater - Preuss Magic Noir

 

Dato Sted Klasse Resultat Dommer Land

 

Titel

 

06-11-2011

Strøby 5 CAGCIB Tellevo Kass Finland Grand Int. Champion

22-10-2011

Kolding 5 CAGCIB Hanne-Sofie Sneum Danmark  

25-09-2011

Viby Sj 5 CAGCIB Raymond Saetre Norge  

07-08-2011

Tune 5 CAGCIB Jørgen Billing Danmark  

07-07-2011

Brejning 5 CAGCIB Hanne-Sofie Sneum Danmark  

06-03-2011

Jyllinge 5 CAGCIB Marjatta Koskenkangas Finland  

06-02-2011

Køge 5 EX 1 % Åsa Hammarlund Sverige  

22-01-2011

Køge 5 EX 2 Marie Westerlund Sverige  

05-12-2010

Svinninge 5 CAGCIB Marina Vinkel Estland  

10-10-2010

Neustadt 5 CAGCIB Hanne-Sofie Sneum Danmark  

09-10-2010

Neustadt 7 CAGCIB Alfred Wittich Schweiz Int. Champion

26-09-2010

Næstved 7 CAGCIB Bette Lind Danmark  

25-07-2010

Brejning 7 CAGCIB Lone Lund Danmark  

09-05-2010

Stenlille 9 CAGCIB Lene Glem Danmark Champion

28-03-2010

Grömitz 9 CAGCIB - BIV Jørgen Billing Danmark  

27-03-2010

Grömitz 9 CAGCIB - BIV  Hannah Jensen Sverige  

21-03-2010

Tune 9 EX 2 Anette Engvall Sverige  

07-02-2010

Helsinge 9 EX 2 Eiwor Andersson Sverige  

23-01-2010

Køge 9 EX 2 Stephan Bernard Frankrig  

08-11-2009

Hillerød 11 EX 1 Jette Eva Madsen Danmark  

26-09-2009

Albertslund 11 EX 1 B. Johansson Sverige  

08-08-2009

Roskilde 12 EX 1 Pia Nyman Finland
           

Udstillingsresultater  -  Europa`s Unikke Jubilee

 

Dato Sted Klasse Resultat Dommer Land

 

Titel

 

08-02-2015 Sorø 10

Ex2

Kristina Rautio Finland  
29-09-2013 Tune 17

Best VET II

Eiwor Andersson Sverige  
29-09-2013 Tune 1 HP Geir Edwarsson Norge  
31-08-2013 Vamdrup 1 HP Alexander Platz Tyskland  
17-03-2013 Fredericia 1 HP Marta Ziemianska Polen Supreme
27-01-2013 Køge 3 CACS Sebastian Pruchniak Polen  
13-01-2013 Brædstrup 3 CACS,BIV Britta Busse Tyskland  
16-12-2012 Glinde 3 CACS Dieter Filler Schweiz  
15-12-2012 Glinde 3 CACS Donatella Mastrangelo Italien  
02-12-2012 Nærum 3 EX 2 Lene Glem Danamrk  
18-11-2012 Vissenbjerg 3 CACS Annette Sjôdin Sverige  
17-11-2012 Vissenbjerg 3 CACS Dieter Filler Schweiz  
04-11-2012 Strøby 3 CACS Jette Eva Madsen Danmark  
21-10-2012 Årslev 3 CACS Anne Køhn Danmark  
23-09-2012 Køge 3 CACS Lene Glem Danmark  
06-11-2011 Strøby 3 EX 2 Helene Reiter Liechtenstein  
23-10-2011 Kolding 3 EX 1 % Martti Peltonen Sverige  
25-09-2011 Viby 3 EX 2 Anne Køhn Danmark

 

07-08-2011 Tune 3 CACS Gina Grob Licehtenstein  
10-04-2011 Fredericia 3 CACS Albert Kurkowski Polen  
06-03-2011 Jyllinge 5 CAGCIB Steven Jones Norge Grand Int.Champion
06-02-2011 Køge 5 EX 2 Jette Eva Madsen Danmark  
23-01-2011 Køge 5 CAGCIB Annika Billing Danamrk  
05-12-2010 Svinninge 5 CAGCIB Bette Lind Danamrk  
07-11-2010 Haslev 5 CAGCIB Eiwor Andersson Sverige  
17-10-2010 Kolding 5 EX 2 Maria Ottino Italien  
10-10-2010 Neustadt 5 CAGCIB Alfred Wittich Schweiz  
09-10-2010 Neustadt 5 CAGCIB M. Chadaj Polen  
25-07-2010 Brejning 5 CAGCIB Lone Lund Danmark  
27-06-2010 Billund 5 CAGCIB Albert Kurkowski Polen  
26-06-2010 Billund 5 EX 2 Dieter Filler Schweiz  
28-03-2010 Grömitz 7 CACIB Satu Hämäläinen Finland Int. Champion
27-03-2010 Grömitz 7 EX 2 Jørgen Billing Danmark  
07-02-2010 Helsinge 7 CACIB Britta Busse Tyskland  
24-01-2010 Køge 7 CACIB Annette Engvall Sverige  
13-12-2009 Nærum 7 CAC Dortemarie Kaplers Danmark Champion
15-11-2008 Hillerød 9 EX 2 Tellervo Kass Finland  
02-11-2008 Göteborg 9 EX 2 Hannah Jensen Sverige  
28-09-2008 Helsinge 9 EX 2 Jørgen Billing Danmark  
16-08-2008 Ringsted 9 CAC Yan Roca-Folch Frankrig  
04-05-2008 Korsør 9 EX 2 Jørgen Billing Danmark  
20-04-2008 Årslev 9 EX 4 Jørgen Billing Danmark  
03-02-2008 Haskev 9 EX 2 Dorte Kaae Danmark  
05-01-2008 Nyborg 9 EX 2 Christina Kowalzhuk Italien  
21-10-2007 Kolding 9 CAC Fabio Brambilla Italien  
01-09-2007 Bogense 11 EX 1 Aliosha Romero Sverige  
13-05-2007 Tune 11 EX 1 Dorte Kaae Danmark  
11-03-2007 Haslev 12 EX 1 Geir Edvardsen Norge  

Udstillingsresultater  -  Preuss Giorgio Armani

 

Dato Sted Klasse Resultat Dommer  

 

Titel

 

01-10-2006 Næstved 10 CAP Tatjana M.Beccari Slovenien Premier
03-09-2006 Bogense 10 CAP Dorte Kaae Danmark  
26-02-2006 Ferritslev 10 EX 3 Anne Køhn Danmark  
12-02-2006 Haslev 10 CAP Raymond Saetre Norge  
25-09-2005 Nykøbing F 11 EX 2 Aliosha Romera Sverige  

 

 

Annette Preuss - Mobil: 25 31 70 97 - e-mail: annette@dk-preuss.dk